Хто ваша цільова аудиторія?

У звичках клієнтів, зокрема, як вони шукають і обирають товар, допоможе розібратися теорія поколінь. Сьогодні існує чотири головні демографічні покоління:

  • бебі-бумерів

Покоління бебі-бумерів — люди, народжені в 1943-1960 рр., тобто під час Другої світової війни. У них не було хороших умов для життя, і нормою для цього покоління було жертвувати чимось заради більшого. Вони вірні традиціям.

Бебі-бумери – діти офлайн-магазинів. Вони цінують можливість побачити продукт на власні очі, порадитись з продавцем. Порада експерта для них може стати вирішальною у виборі. Цінують ввічливість та увагу, чутливі до знижок.

  • покоління Х

Покоління Х або “невідоме покоління” — народжені упродовж 1961-1981 рр. Ці люди не бачили війни, і голоду, жили більш-менш матеріально забезпеченими. Батьки цих дітей багато працювали, тож вони виростали наодинці зі своїми проблемами. Вони самостійні та схильні до альтернативного мислення. Однак, не готові до швидких змін. Вони знають, що таке піднятися з низів до вершин на роботі та поважають авторитетних людей. Для них важливі сімейні цінності.

40% з них називають онлайн-шопінг та подорожі своїми улюбленими заняттями. Активно користуються інтернетом і телефонами, хоч в молодості не знали, що це. Покоління Х не так лояльне до брендів, як їхні батьки, а тому їм постійно варто нагадувати про себе рекламою. Вони хочуть знати про товар все, тому виробникам варто розповідати про нього всі особливості.

  • так звані “міленіали” або покоління Y

Це люди народжені з 1982 до 2000 років. Для них характерний дух свободи. Вони не готові починати з низів, хочуть швидкого зростання. Однак, вони готові вчитися новому постійно та обирати той фах, який їм подобається. Вони цінують власний простір, не готові працювати у вихідні та понаднормово. Це дуже творче покоління, в них розвинене креативне мислення, міленіали владо поєднують те, що не поєднується.

У виборі товарів дуже залежні від соціальних медіа, тому бізнесу треба йти туди. Легко купують онлайн, орієнтуючись на відгуки частіше, ніж на пораду експерта. Однак, цінують якість товару, навіть якщо він коштує дорожче, а також хочуть знати відповідь для чого він їм. Тому брендам для них варто розповідати про користь свого товару.

  • покоління Z або “зумери”

Це люди, народжені впродовж 1997-2010 років – покоління стартаперів. Вони спортивні та екосвідомі. В опрацюванні інформації поверхневі. Вони доволі ніжні та часто ображаються. Порушують дедлайни, але очікують негайної відповіді від керівництва на результати своєї праці. Це покоління, що не терпить жодної критики – ні конструктивної, ні деструктивної. Водночас це люди, які люблять ризикувати.

Майже всю інформацію це покоління отримує з TikTok, Instagram та Youtube. Для них важлива думка улюбленого блогера, а також різноманітні тренди. Якщо вас немає у соцмережах, ви не достукаєтесь до цього покоління. В онлайні, щоб завоювати увагу зумера, у вас є 10 секунд.

За матеріалами: https://cutt.ly/TYOFbXW