Бізнес: як вижити в часи пандемії. (ч.2)

Продовжуємо говорити, що допомагає бізнесам в час пандемії та інших криз. Початок – тут https://gomapa.info/biznes-yak-vyzhyty-v-chasy-pandemiyi-ch-1/

#3. Комунікація, комунікація, комунікація

…чи варто повторити це ще раз?

Зараз у вашому бізнесі має бути ідеально налаштоване саме спілкування. ОСОБЛИВО, якщо ваша команда тільки почала працювати онлайн.

Хто має чути про вас і спілкуватися з вами?

  • Ваша команда
  • Ваші клієнти
  • Ваша громада (якщо ви – місцевий бізнес)
  • Ваша мама (так, ви можете сьогодні вчетверте сказати їй, що у вас все добре)

Підтримуйте свою команду. Малий бізнес, який оговтався від останньої фінансової кризи, зробив це, завдяки підтримці своїх нинішніх цілей командою. Навіть якщо ці цілі змінювалися тричі за останні два тижні – але доки вони були прокомуніковані й узгоджені в команді, над ними можливо працювати. І рухатись вперед.

Потім вони передавали необхідну інформацію своїм клієнтам, даючи їм належну і якісну інформацію про нові продукти, пропозиції, знижки, контент чи будь-що інше, корисне й актуальне зараз.

Клієнт має відчувати вашу підтримку. Залученість. Причетність. Небайдужість. В час карантину це особливо важливо для бізнесів, що працюватимуть онлайн.

ПОРАДА: Зараз люди тримають свої кошти близько до себе. Тому надання/дарування безкоштовних або дешевших продуктів – один з найкращих способів показати своїй аудиторії, що ви бачите, через що вони переживають, і ви хочете допомогти їм.

#4. Збергіайте спокій – робіть свій бізнес.

Ніщо із щойно прочитаного вами не матиме значення, якщо ви занадто глибоко берете до серця все, що відбувається, і будете переживати надміру.

Ваше головне завдання зараз – бачити можливості та скористатися ними, а не рухатись у зворотному напрямку. У світі технологій це добре видно час від часу: невеликі компанії, здатні впроваджувати інновації швидше, ніж корпорації, адже вміють швидко адаптуватися.

Саме гнучкість стане визначальним фактором вашої здатності пережити цю кризу та відновитися опісля. Адже зараз вам слід змінити пропозиції, а незабаром доведеться змінити їх знову, щоб відповідати новому стану речей в економіці й у світі.

Це буде стан, якого ніхто не знає (і це майже неможливо передбачити), але ми можемо бути впевнені, що зміни неминучі.

Те, що вкрай потрібно: вміння адаптуватися під ситуації та діяти «на вже», ще ДО настання проблеми, щоб ви могли відновитись швидше, ніж конкуренти.

Економічна криза не означає прощання з усією вашою наполегливою працею. Є сотні тисяч підприємств, які оговталися від світової кризи 2008 року та Великої рецесії після неї. Вони залишилися в грі і відновились, доки економіка стабілізувалася і знову почали своє зростання разом з нею.

Все буде добре!